Dış Cephe Mantolama

Mantolama uygulanan yapıda;
- %60'lara varan ısı yalıtımı sağlanır.
- Küf, Nem ve Terleme önlenir.
- Her türlü dış ortama karşı koruma sağlanır.

Konforlu ve sıcak evler için artık ısı izolasyonu şart. Binanıza ısı izolasyonu yani mantolama yaptırarak doğalgaz faturanızı yarı yarıya indirebilirsiniz. Dış Cephe Mantolama işinizde Baykara İnşaat&Hafriyat olarak, tecrübeli kadromuzla yanınızdayız.

DIŞ CEPHE MANTOLAMA
Dış cephe ısı yalıtımı veya diğer adıyla Mantolama her yapı için olmazsa olmazdır. Dünyada çok yaygın olarak kullanılsa da Türkiye’de son yıllarda kullanımı artış göstermiştir. 2009 yılında yapılan yeni yasal düzenlemeyle Isı yalıtımı her yapı için yasal zorunluluk haline getirildi. Bu sayede son yıllarda hızlı bir gelişim göstererek hem üreticinin hem de tüketicinin yüzünü güldürdü.

ISI YALITIM KARARI NASIL ALINIR?
Öncelikle eğer bina sahibiyseniz ve binada oturanlar da kiracılarınız ise işiniz kolay. Ücretsiz keşif, 5 yıl tam garanti, profesyonel hizmet... Ancak bir binada her daire farklı kişilerin mülkiyetinde ise işiniz biraz daha zor. Apartman sakinleri toplanıp ortak bir karar alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Ancak mantolama yapılmasına karşı çıkanlar dahi olsa hukuk nezdinde geçerliliği yoktur; çünkü bu uygulama zaten yasal zorunluluktur.

NEDEN MANTOLAMA YAPTIRMALIYIZ?
- Yasal zorunluluktur.
- Enerji tasarrufu sağlar.
- Isı dengesizliğini  azaltarak yapı malzemelerinin difüzyona uğramasını engeller ve binanızın ömrünü uzatır.
- Binanızın görünümünü ve kalitesini değiştirerek değerini artırır.
- Enerji sarfiyatı azalacağından çevrenin korunmasına katkı sağlamış olursunuz.
PAYLAŞ: